Bank głosów lektorskich | PROSONICA STUDIO Kraków

WYBIERZ KATEGORIĘ I POSŁUCHAJ NASZYCH LEKTORÓW

bank głosów lektorskichstudio nagrańbank głosów

CZYM JEST BAZA LEKTORÓW?

Baza głosów lektorskich to, inaczej mówiąc, zbiór próbek głosów naszych lektorów umożliwiający klientom przesłuchanie i wybranie tego właściwego. Podczas tworzenia filmów ważne jest dobranie odpowiedniego głosu – zależnie od jego charakteru, tonu czy energii można uzyskać zupełnie inny odbiór materiału. To samo tyczy się nagrań do radia czy audiobooka – reklama radiowa powinna brzmieć inaczej niż audiobook powieści. Nasz bank lektorów to szeroki wybór głosów zarówno męskich, jak i żeńskich. Dodatkowo oferujemy głosy native speakerów w wielu obcych językach, w tym – w przypadku języka angielskiego – z rozróżnieniem na akcent brytyjski i amerykański.

Mamy świadomość, że spot reklamowy, słuchowisko lub audiobook muszą być na naprawdę wysokim poziomie, jeśli chodzi o wymowę, ale także sam głos powinien idealnie pasować do konkretnej roli. Dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości odsłuchania danego głosu z banku lektorów, aby mieć pewność, że do zrealizowania Waszego zlecenia dobieracie brzmienie idealne. Nasi lektorzy to naprawdę szerokie grono osób – to sprawia, że baza głosów lektorskich w PROSONICA STUDIO jest w stanie zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

BANK GŁOSÓW - JAK ZAMÓWIĆ TEN WYBRANY?

1. Przesłuchaj nasz bank głosów i wybierz lektora.
2. Wyślij e-mail do studia nagrań z informacją o wybranym głosie. Pamiętaj także o podaniu długości tekstu (ilość znaków ze spacjami) i określeniu przeznaczenia nagrania (telewizja, internet, radio, inne).
3. Poczekaj na wycenę projektu i potwierdzenie z podanym terminem realizacji zamówienia.
4. Gdy otrzymasz wycenę, prześlij dane do faktury.


I gotowe! Gwarantujemy szybkie terminy wykonania projektów.

 

BANK GŁOSÓW: NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Co z prawami autorskimi do nagrań lektorskich?


Do nagrań zawsze należy dobrać odpowiednią licencję, czyli zakres praw eksploatacyjnych zamawianego nagrania. Jest to rozwiązanie pozwalające na redukcję kosztów, ponieważ nasi klienci płacą tylko za zakres eksploatacji, który jest im rzeczywiście potrzebny. W studiu nagrań zawsze pomagamy dobrać odpowiedni typ licencji.

Czy mogę dokupić inną licencję na nagrania lektorskie?

Jeżeli zakupiłeś np. Licencję Basic z przeznaczeniem do Internetu, a chciałbyś zastosować nagrania lektorskie np. w spocie reklamowym emitowanym w radiu ogólnopolskim, istnieje możliwość dokupienia rozszerzenia licencji (np. Licencji Premium), która da do tego prawo. PROSONICA STUDIO jest elastyczne w tej kwestii – wystarczy dokupić potrzebne uprawnienia.

Czy mogę edytować otrzymane od Was nagrania lektorskie?

Nagrania, które wykonujemy i dostarczamy, nie wymagają żadnych poprawek technicznych. Treści lektorskie są nagrane zgodnie z otrzymanym skryptem, a materiał jest odpowiednio edytowany w studiu nagrań. Można jednak dokonywać modyfikacji we własnym zakresie, nawet zmieniając sens nagranych wcześniej zdań. Powstała treść nie może jednak naruszać dobra i godności innych osób. Jeżeli po realizacji zlecenia nagrania lektorskiego chciałbyś coś zmienić, my Ci w tym pomożemy!

Ile potrwa realizacja zamówienia na nagrania lektorskie?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci otrzymywali zamówione pliki ze studio nagrań w jak najkrótszym czasie. Wiele zależy od dostępności głosów z bazy lektorów, jak również od obciążenia studia. Nasza ekipa obsługuje zamówienia przez 7 dni w tygodniu, co pozwala skrócić czas oczekiwania do 1-3 dni. Z wieloma lektorami nagrywamy materiał w usłudze EXPRESS 24, czyli w ciągu 24 godzin!

Jak długo przechowujecie nagrania lektorskie na swoich dyskach?

Twoje nagrania są przesyłane bezpośrednio po zakończeniu prac przez nasz dedykowany serwer. Na życzenie klienta pliki są opatrzone hasłem. Pamiętaj o tym, że pliki przechowujemy na serwerze tylko tydzień i wtedy powinieneś je pobrać. Przez kolejne trzy tygodnie przechowujemy jeszcze nagrany materiał, jako kopię zapasową na tak zwany wszelki wypadek. Wszelkie nagrania lektorskie są po tym czasie bezpowrotnie usuwane. Jeśli chcesz, by były przechowywane na naszych serwerach przez kolejne pół roku, możemy to zrobić za symboliczną opłatą 50 zł za cały okres sześciu miesięcy.

Masz pytanie?
phone  535 90 90 60
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.